ARTYKUŁY     

Jaką gitarę wybrać na początek?

Zakup pierwszej gitary z pewnością nie należy do najprostszych zadań, dlatego też dokonanie ostatecznego wyboru powinno być dokładnie przemyślane. Od którego z modeli rozpocząć swoją muzyczną przygodę?

Na polskim rynku dostępne są między innymi gitary akustyczne, gitary klasyczne oraz gitary elektryczne. Zgodnie z opinią profesjonalnych nauczycieli oraz muzyków, pierwszego wyboru należy dokonać pomiędzy gitarą akustyczną a klasyczną. Ze względu na prostą konstrukcję oraz łatwość obsługi, modele te w niedługim czasie wyrabiają prawidłowe nawyki gry na gitarze. Gitary klasyczne posiadają szeroki gryf, dodatkowo wyposażone są w struny wykonane z nylonu, dzięki czemu użytkownik może je łatwiej dociskać do progów. Wpływa to pozytywnie nie tylko na rozwój umiejętności, ale także i kondycję palców początkującego gitarzysty.

 

Gitary akustyczne zaopatrzone są w stalowe struny, a tym samym gwarantują nieco inne brzmienie. Warto wiedzieć, że gitary akustyczne wydają dźwięk o nieco zimniejszym i twardszym charakterze, z kolei gitary klasyczne będą doskonałym wyborem w przypadku zwolenników cieplejszego, klimatycznego brzmienia.

Decydując się na zakup pierwszej gitary, warto jest skorzystać z usług profesjonalnego sklepu muzycznego. Jeśli zdecydujesz się na konkretny typ gitary, poproś sprzedawcę, aby zagrał na niej kilka akordów lub sam ją wypróbuj. Wtedy przekonasz się, czy spełnia ona Twoje oczekiwania. Odradzamy zakup używanej gitary z aukcji internetowej lub przypadkowego marketu.

     ARTYKUŁY     

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ukulele?

Jaką gitarę wybrać do 1000 zł?

Słowniczek – części gitar oraz ukulele