ARTYKUŁY     

Jaką gitarę wybrać do 1000 zł?

W sprzedaży znajdziemy różne modele gitar. Dzięki szerokiej ofercie z łatwością wybierzemy instrument dopasowany do naszych preferencji. Wbrew pozorom zakup pierwszej gitary nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w cenie do 1000 złotych, które gwarantują użytkownikom komfortową grę i wysoką jakość brzmienia.

Gitary o wartości do 1000 złotych to instrumenty z tzw. średniej półki, które doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku amatorów rozpoczynających naukę gry na gitarze, jak i osób nieco bardziej doświadczonych, które chcą rozwijać dotychczas zdobyte umiejętności.

Czym kierować się przy zakupie gitary, której cena nie przekracza 1000 zł? W pierwszej kolejności należy skupić się na wyborze odpowiedniego rodzaju instrumentu. Jeżeli jesteś osobą początkującą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z grą na gitarze, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gitary klasycznej bądź akustycznej. Gitara klasyczna wyposażona jest w miękkie nylonowe struny, co w dużym stopniu przekłada się na komfort gry na instrumencie. Z kolei gitara akustyczna posiada stalowe struny, choć są one o wiele cieńsze od nylonowych, to dzięki nim wydobywany dźwięk jest głośniejszy.
Warto wiedzieć o tym, że ogromny wpływ na jakość i charakter brzmienia ma materiał wykorzystany do produkcji instrumentu. Za najlepsze gitary uważa się te, których płyta wierzchnia wykonana została z drewna – świerku lub cedru. Taka płyta bardzo dobrze rezonuje, dzięki czemu brzmienie jest głębokie i bogate.
Pamiętaj o tym, że kupując gitarę wykonaną z dobrej jakości drewna oraz z dbałością o każdy szczegół, nie będziesz mieć problemów z jej strojeniem.

Będąc w sklepie, przed dokonaniem zakupu wybranej gitary, należy dokładnie sprawdzić instrument, nie tylko pod kątem jakości jego wykonania, ale także brzmienia. Najlepszym i zarazem najprostszym sposobem jest wzięcie gitary we własne ręce i zagranie kilku prostych akordów. Osoby, które do tej pory nie miały żadnej styczności z gitarami, mogą poprosić o to sprzedawcę

     ARTYKUŁY     

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gitary?

Jaką gitarę wybrać na początek?

Ukulele czy gitara – co wybrać?